بازی با بادکنک و لیوان

بازی بادکنک لیوان

بازی با بادکنک و لیوان را می‌توان جزء بازی‌های سرگرم‌کننده نامید که تأثیر فراوانی بر رشد و پرورش‌های مهارت‌های مختلف در کودکان دارد. معمولاً می‌توان با کمک لیوان‌های یکبار مصرف و بادکنک‌های رنگارنگ بازی‌های جذابی خلق کرد که موجب تخلیه هیجانات درونی و لذت وافر کودکان می‌گردند، در همین بازی‌های به ظاهر ساده کودک با انگیزه و اشتیاق بالایی به یادگیری مهارت‌های مختلف می‌پردازد.

 بسیاری از بچه‌ها علاقه خاصی به بادکنک‌ها دارند، چرا که آن ها با طیف رنگی جذابی که دارند، می‌توانند بی‌روح‌ترین فضاها را جذاب کنند. به همین دلیل در این مقاله در مورد انواع بازی بادکنک لیوان بیشتر صحبت می‌کنیم و مزیت‌های این گونه بازی‌های پرکاربرد در خانه کودک و مهدها را بیان می‌نماییم.

بازی با بادکنک و لیوان چطوریه؟

کودکان در هر سنی که باشند، علاقه خاصی به بازی با بادکنک دارند، علاوه بر این می‌توان با استفاده از وسایل در دسترس همانند لیوان‌های کاغذی بازی‌های مهیج و آسانی را برای بچه‌ها ایجاد کرد تا لحظات خوشی را سپری کنند. اگر شما می‌خواهید بدانید بازی با بادکنک و لیوان یکبار مصرف چطوریه؟ در ادامه برخی از این بازی‌ها را شرح می‌دهیم:

بازی انداختن لیوان‌های یکبار مصرف با باد بادکنک‌ها

این بازی می‌تواند به صورت فردی یا گروهی انجام شود، در این بازی تعدادی لیوان یکبار مصرف را روی میز بچینید، حال بادکنکی را به کودک بدهید تا باد کند، سپس کودک باید بادکنک را به سمت لیوان‌ها بگیرد و در آن را باز کند، اگر باد بادکنک لیوان یکبار مصرف را به پایین پرتاب کند، آن شخص برنده بازی شده است.

بازی تو در تو

یکی از بازی‌های سرگرم کننده برای کودکان کوچک و نوپا چیدن لیوان‌های یکبار مصرف در داخل یکدیگر است، معمولاً خردسالان دوست دارند اشیاء را داخل هم قرار دهند و دوباره به جدا نمودن آن ها از هم بپردازند. کودکان بارها به انجام این بازی می‌پردازند و شور و شوق فراوانی را در این بازی تجربه می‌کنند.

ساخت الگو با کمک لیوان یکبار مصرف

الگویابی یکی از مباحث مهم در ریاضیات می‌باشد، زمانی که کودک الگو یابی را فرا بگیرد، ارتباط بین انواع وسایل را به خوبی تشخیص می‌دهد. می‌توان لیوان‌های یکبار مصرف در رنگ‌های مختلف را با الگوی خاصی در کنار یکدیگر قرار دهید، اکنون از کودکتان بخواهید تا الگوی مطابق با الگوی شما بسازد یا الگو موجود را ادامه دهد.

بازی با بادکنک و لیوان

بازی جابجایی لیوان‌ها با بادکنک

بازی با بادکنک و لیوان برای کودکان بسیار سرگرم کننده است، در این بازی تعدادی لیوان را یک طرف میز بچینید، سپس بادکنک را به دست کودکتان بدهید، از او بخواهید بادکنک را درون یکی از لیوان‌ها بگذارد و آن را تا حدی باد کند که فضای لیوان را احاطه نماید، سپس لیوان را با بادکنک باد شده از محل خود به سمت مقابل میز ببرید، اگر به هنگام بردن لیوان، باد بادکنک خالی شد و لیوان افتاد، دوباره آن را به جای اولش برده و از نو شروع به باد کردن بادکنک کنید. زمانی که همه لیوان‌ها با کمک بادکنک جابجا شدند، کودک برنده می‌شود. این بازی را می‌توان در خانه کودک، مهدها و خانواده‌های پرجمعیت به صورت گروهی انجام داد تا کودکان با شور و شوق بیشتری به انجام آن بپردازند.

کشیدن شکلک روی بادکنک

یکی از بازی‌های جذاب برای کودکان، نقاشی کردن انواع شکلک‌ها بر روی بادکنک می‌باشد. در این بازی باید به کودک دو یا چند ماژیک داد، سپس از او خواست تا شکلک‌های مختلف همانند لبخند، خشم، گریه و… را روی بادکنک بکشند، این بازی می‌تواند کودکان خردسال را به چالش بکشاند و حتی موجب ترکیدن بادکنک‌ها به هنگام نقاشی شود.

بازی والیبال با بادکنک

این بازی می‌توانند همانند یک بازی والیبال واقعی انجام شود، جهت انجام این بازی تنها به یک بادکنک و تور والیبال نیاز است. ابتدا گروهی از بچه‌ها را باید به دو تیم مساوی تقسیم کرد. سپس باید تور والیبال را در محل مناسب قرار داده و مرزهای لازم را تعیین کرد. اکنون بادکنک را به بچه‌ها بدهید تا شروع به انجام بازی نمایند.

بازی با بادکنک و لیوان یکبار مصرف

بازی ساخت هرم با لیوان یکبار مصرف

بچه‌ها عاشق بازی‌های هستند که در آن می‌توانند چیزی بسازند که امکان خراب کردن آن را هم دارند. کودک ابتدا لیوان‌های یکبار مصرف را به گونه‌ای روی‌هم قرار می‌دهد که شبیه به یک هرم باشند، بعد از اتمام ساختن هرم آن ها می‌توانند با کمک یک توپ یا هر وسیله دیگر به خراب کردن هرم خود بپردازند.

بازی گرفتن

یکی از بازی‌های مهیج و شادی بخش برای کودکان بازی گرفتن است. در این بازی توپ کوچکی را به سمت کودک خود پرتاب کنید، حال کودک باید با استفاده از لیوان‌های یکبار مصرف توپ را بگیرد.

مزایای بازی با بادکنک و لیوان

یکی از قسمت‌های مهم زندگی کودکان بازی کردن می‌باشد، چرا که بازی‌ها علاوه بر سرگرم کردن کودکان، تأثیر فراوانی در شکوفایی استعدادهای درونی کودکان دارند. بازی با بادکنک و لیوان نیز جزء بازی‌های مفید و سالم برای کودکان می‌باشد. بنابراین به طور کلی می‌توان برخی از مزیت‌های بازی کردن با بادکنک و لیوان را این گونه گفت:

  • بازی با بادکنک‌ها و لیوان یکبار مصرف تأثیر مستقیمی بر تقویت مغز کودکان دارد، زمانی که کودک به انواع این بازی‌ها می‌پردازد، از نیروی مغز خود استفاده می‌کند، بنابراین در آینده نیز بهتر می‌تواند به حل نمودن مشکلات خود بپردازد.
  • یکی از مزایای مهمی که بازی با بادکنک و لیوان برای کودکان به همراه دارد، آن است که موجب تقویت مهارت‌های حرکتی کودک می‌شود. مثلاً در اکثر بازی‌های بادکنکی همانند والیبال با بادکنک، فوتبال با بادکنک و… کودک جنب و جوش زیادی دارد، بنابراین علاوه بر افزایش سرعت عمل کودک، عضلات بدن او هم در حین این بازی‌ها تقویت می‌شود.
  • کودکان به هنگام انجام بازی‌ها بادکنک لیوان حس شادی و هیجان زیادی را تجربه می‌کنند، همین حس شادی و روحیه مثبتی که دارند موجب می‌شود تا در آینده نیز با نگاه مثبت و روحیه عالی‌تری به برطرف نمودن مشکلات زندگی خود بپردازد.

جمع بندی

بازی با بادکنک و لیوان یکی از بهترین و ساده‌ترین بازی‌های می‌باشد که همیشه بچه‌ها از آن استقبال می‌نمایند. با کمک این بازی‌ها کودک مهارت‌های ویژه‌ای همانند صبر زیاد، بهبود هماهنگی چشم و دست، افزایش تمرکز و… را فرا می‌گیرد؛ بنابراین می‌توان گفت بازی با لیوان و بادکنک یکی از بهترین بازی‌های می‌باشد که هم سرگرم‌کننده است و هم به تقویت مهارت‌های کودکان کمک می‌کند، بنابراین والدین با انجام این بازی‌ها با بچه‌هایشان زمینه رشد و پیشرفت کودکشان را در آینده نیز فراهم خواهند کرد.

سوالات متداول شما عزیزان

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

ارتباط با مشاوران بالونیا

مشاوران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *