پیشنهاد برای برگزاری جشن تولد کودکان

بهترین پیشنهاد برای برگزاری جشن تولد کودکان

افراد در طول زندگی خود مناسبت‌های زیادی را جشن می‌گیرند و شاید جشن‌های تولد کودکان برجسته‌ترین آن‌ها باشد. با توجه به اهمیت این موضوع، بر آن شدیم تا در این مقاله چند پیشنهاد برای برگزاری جشن تولد کودکان خدمت شما همراهان همیشگی ارائه دهیم. با ما باشید.

ایده تولد کودک در حقیقت نوعی احترام گذاشتن به شخصیت کودک و نشان دادن ارزشمندی او برای والدین و اطرافیان است. همچنین بهانه‌ای می‌شود برای دورهمی و افزایش روابط دوستانه و خانوادگی. با فشارهای مختلف زندگی، فرد نیاز به نفس کشیدن و دوری از چیزهای آزاردهنده در زندگی خود دارد. جشن‌های تولد کودکان از مناسبت‌های ویژه‌ای محسوب می‌شود که طی آن فرد می‌تواند خود را سرگرم کند و با دوستان و عزیزان خود ملاقات داشته باشد. کند. دوستان از طریق این مهمانی‌ها می‌توانند یکدیگر را ملاقات کنند و زیباترین و لذت‌بخش‌ترین اوقات را سپری کنند. در این بین، پیشنهاد برای برگزاری جشن تولد کودکان و چگونگی برپایی آن یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید در برگزاری جشن به آن توجه کرد.

پیشنهاد برای برگزاری جشن تولد و سورپرایز کودکان

پیشنهاد برای برگزاری جشن تولد و سورپرایز کودکان به هماهنگی مهمانی به روشی متمایز و ایده‌آل به دور از فضای سنتی و شناخته شده جشن‌های تولد بستگی دارد. به این معنی که هر چقدر فضای برپایی جشن تولد کودکان جدیدتر باشد و افراد بیشتری به جشن دعوت شده باشند، به همان نسبت غافلگیرتر خواهند شد و سورپرایزی به‌یادماندنی رقم خواهید زد.

به عنوان مثال، تم یک شخصیت کارتونی مورد علاقه کودک می‌تواند یک ایده ناب و هیجان‌انگیز باشد. هنگام برگزاری جشن تولد کودکان، بزرگ‌ترها، افراد نزدیک و دوستان صمیممی کودک خود را دعوت می‌کنند (دعوت از طریق تماس تلفنی یا تهیه کارتی متمایز و جذاب و ارسال آن برای دوستان در منزل یا محل کار انجام می‌شود). دعوت دوستان و هم سن و سالان کودک یک پیشنهاد عالی برای برگزاری جشن تولد کودکان است زیرا حین جشن بازی می‌کنند و لذت بیشتری می‌برند. انتخاب مکان مناسب برای جشن تولد نیز موضوع دیگری است که در راستای بحث پیشنهاد برای برگزاری جشن تولد کودکان باید به آن توجه ویژه داشته باشید.

در حقیقت محلی که جشن تولد در آن برگزار می‌شود یکی از مهم‌ترین عوامل برگزاری موفقیت‌آمیز تولد است. تولد در یک سالن مخصوص جشن تولد می‌تواند یک ایده عالی برای برگزاری جشن تولد کودکان باشد. سالن‌ها معمولاً تمامی تجهیزات برگزاری یک جشن تولد به‌یادماندنی را دارند، ضمن اینکه از تم‌های مختلف نیز استفاده می‌کنند و تنوع بیشتری را اعمال می‌نمایند. طراحان حرفه‌ای معمولاً با سبک ویژه جشن تولد کودکان و شخصیت‌های کارتونی مورد علاقه آن‌ها آشنا هستند. به همین دلیل صحنه بسیار زیبایی را ایجاد می‌کند که کودک در آن احساس راحتی و لذت وصف نشدنی را تجربه نماید.

ایده تولد آهنگ و یخ

بچه‌ها جشن تولدشان را دوست دارند، به همین دلیل خیلی از پدر و مادرها برای خاطره‌انگیز نمودن این جشن، تولد بچه‌هایشان را در مهدکودک، خانه کودک و… می‌گیرند، مسلما جشن کنار دوستان و هم‌کلاسی‌ها خیلی باصفاست! این ایده تولد یک بازی جذاب و لذت‌بخش است، به طوری که آهنگ شادی شروع می‌شود که بچه‌ها با آن می‌رقصند، زمانی که آهنگ تمام شد، بچه‌ها باید حالت خود را همانند مجسمه حفظ کنند و اصطلاحاً یخ بزنند.

ابده برای برگزاری جشن تولد کودکان

ایده ترکاندن بادکنک با پا

زمانی که تولد بچه‌ها با بازی عجین شود، باعث شوق و شادی فراوان آنها می‌گردد و جشن تولد بچه‌ها خاص‌تر می‌شود! برای این بازی، بادکنک‌های را باد کرده و با نخ به مچ پای بچه‌ها وصل کنید، حالا موزیک شادی بگذارید، بچه‌ها باید با پا بر روی بادکنک بچه‌های دیگر ضربه بزنند، اما مواظب بادکنک خود باشند تا نترکد! کسی که بادکنکش بترکد، بازنده بازی است و از بازی بیرون می‌رود.

ایده تولد با بازی لگو

اگر کودک شما عاشق آجربازی است، آجرهای لگو را به جشن تولدش دعوت کنید! می‌توانید دکوراسیون مراسم تولدش را با استفاده از این آجرها جذاب‌تر نماید، همچنین از بچه‌ها بخواهید با این آجرها برج بسازند، سپس از راه دور آنها را با توپ هدف بگیرند. اکنون به کودکتان نگاهی بیندازید، قطعاً از خوشحالی در پوست خود نمی‌گنجد و شما از انتخاب این تم برای جشن تولد پشیمان نمی‌شوید.

ایده جشن تولد عروسکی

مراسم تولد کودک خود را به تئاتر زنده تبدیل کنید و کودک خود را هیجان‌زده نماید! یک نمایشنامه ترتیب دهید و از بچه‌های دعوت شده به تولد بخواهید، همراه خود عروسک مورد علاقه‌شان را بیاورند. حالا هر کدام از بچه‌ها در نقش خود به جای عروسک حرف می‌زنند و یک تئاتر عروسکی دارید! دیدن فیلم این جشن تولد بعد از گذشت سال‌ها چقدر می‌چسبد!

ایده راه رفتن روی نایلون حبابی

دیدن کیک، فوت کردن شمع، بریدن کیک و… تنها بخشی از برنامه تولد هستند، با گنجاندن یک بازی باحال برای بچه‌ها، تولد کودکتان شیرین‌تر می‌شود. مثلا می‌توانید برای برگزاری جشن تولد در منزل یک نایلون حبابی بزرگ در قسمتی از خانه یا در یک فضای باز پهن کنید. حالا از بچه‌ها بخواهید یکی یکی روی آن راه بروند، اگر زیر پایشان هیچ صدای از ترکیدن حباب‌ها نیامد، آن وقت برنده بازی می‌شوند.

ایده حمل تیله با قاشق

بازی با تیله‌های رنگارنگ در میان بچه‌ها بسیار پرطرفدار است و اوقات خوشی برایشان ایجاد می‌کند. برای این بازی چند کاسه از تیله روی یک میز قرار دهید، روی میز دیگر چند کاسه خالی قرار دهید. حالا از بچه‌ها بخواهید تیله‌ها را در قاشق بگذارند، البته قاشق باید در دهانشان باشد و آنها را به سمت کاسه خالی ببرند. کودکی که تعداد تیله‌های بیشتری ببرد، برنده بازی است.

ایده قایم موشک

بازی قایم موشک، یک بازی قدیمی اما دوست داشتنی است، در این بازی یکی از بچه‌ها چشم می‌گذارد و شروع به شمردن اعداد می‌نماید، حالا باقی بچه‌ها در محل‌های مختلف قایم می‌شوند. کودکی که چشم می‌گذارد باید در مدت مشخصی بچه‌ها را پیدا کند و به محل چشم گذاشتن خود برگردد.

پیشنهاد برای جشن تولد کودکان

ایده بازی ادا بازی یا پانتومیم

یکی از بازی‌های شاد و مهیج جشن تولد، پانتومیم یا ادا بازی است. بچه‌ها را باید به دو گروه تقسیم نمود، سپس گروه اول اسم گل، میوه، شی و… را به نماینده گروه دوم بگوید. نماینده با استفاده از ادا درآوردن بدون هیچ کلامی باید گروه را به سمت جواب درست هدایت کند. گروهی که امتیاز بیشتری کسب کند، برنده بازی است.

ایده بادکنک جایزه دار

جشن تولد سوت و کور فایده ندارد! پس هیجان را به جشن تولد کودکتان بکشانید تا از خنده ریسه برود! چگونه؟ در هر بادکنک جایزه‌ای همانند اسکناس، شکلات، اسباب بازی کوچک و… قرار دهید، سپس آنها را باد نماید و در مکان مشخصی آویزان کنید، به طوری که دست بچه‌ها به آنها برسد. حال در یک زمان مشخص فرمان ترکاندن بادکنک‌ها را صادر کنید، بچه‌ها برای رسیدن به جایزه درون بادکنک‌ها خیلی ذوق و هیجان دارند و حسابی بهشان خوش می‌گذرد!

ایده تولد مسابقه سه پایی

یکی از بازی‌های جذاب برای سرگرم شدن بچه‌ها در تولد، بازی مسابقه سه پایی است. بچه‌ها باید به صورت گروه دو نفری باشند، سپس پای دو نفر هم تیمی به هم گره می‌خورد، مسیری با خط شروع و پایان مشخص کنید، گروه‌ها در این مسیر با هم رقابت می‌کنند، گروهی که زودتر از سایر گروه‌ها به خط پایان رسید، بازی را می‌برد.

پیشنهاد برای برگزاری جشن تولد پسرانه

پیشنهاد برای برگزاری جشن تولد کودکان در خانه

به طور حتم برای پذیرایی از مهمان‌هایی که به جشن تولد پسر خود دعوت کرده‌اید به خوردنی‌های خوشمزه نیاز دارید. شما می‌توانید غذا و نوشیدنی را از سوپرمارکت‌ها تهیه کنید و یا در منزل چندین دستور خوشمزه و لذیذ مانند کیک میوه‌ای، بیسکویت شکلاتی و کاپ کیک وانیلی تهیه نمایید. انواع خوردنی‌های خوشمزه دیگر نیز مانند پیتزا، سافینا و سمبوسه می‌تواند در مجموعه پذیرایی شما قرار بگیرد. در این بین می‌توانید از ظرف‌های برای پذیرایی استفاده نمایید که شکل شخصیت‌های کارتونی مورد علاقه پسرها بر روی آن ترسیم شده باشد؛ مانند بت من و… پسرها معمولاً با شخصیت‌های کارتونی مورد علاقه خود همزاد پنداری می‌کنند. به همین دلیل وقتی می‌بینند که در تم تولد آن‌ها از چنین شخصیت‌هایی استفاده شده است، خوشحال می‌شوند.

به‌طورکلی پیشنهاد برای برگزاری جشن تولد کودکان بسیار زیاد و متنوع است. مثلاً می‌توانید ایده برپایی مسابقه را نیز به مجموعه برنامه‌های خود اضافه نمایید. به این معنی که می‌توانید یک مسابقه سرگرم کننده ترتیب دهید تا همه احساس شادی و هیجان کنند یا یک هدیه نمادین به عنوان تشکر و قدردانی برای حضور در جشن تولد به دعوت شدگان ارائه دهید، یا ماسک‌های کارتونی را بین مدعوین پخش کنید. حتی می‌توانید کیک تولد کودک خود را با الهام گرفتن از شخصیت‌های کارتونی مورد علاقه فرزند خود تهیه کنید. ایده جالب دیگر این است که عکس خود او را نیز بر روی کیک طراحی نمایید.

بی‌شمار ایده وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها یک جشن عالی برگزار نمایید. کافی است کمی خلاقیت به خرج دهید و از افراد آگاه و آشنا به این حوزه کمک بگیرید.

پیشنهاد برای برگزاری جشن تولد دخترانه

بسیاری از مادران در مورد نحوه تدارک جشن تولد دختران خود سردرگم هستند. دختر بچه‌ها معمولاً علائقی متفاوت با پسرها دارند. به همین دلیل تولد آن‌ها باید همراه با یک فضای بچگانه دوست‌داشتنی باشد. آن‌ها معمولاً به شاهزاده‌های قصه‌ها علاقه دارند و ترجیح می‌دهند در جشن تولد خود، لباس ملکه‌ها را بپوشند. از آنجایی که شادی و هیجان بخش مهم جشن تولد کودکان است و باید به طور ویژه به آن توجه شود، بهتر است ایده‌هایی را برای برگزاری جشن تولد دختر بچه خود به کار ببرید که همراه با خوشحالی او باشد و به نوعی او را سورپرایز کند. بدین منظور بهره گرفتن از ایده‌های جذاب و جالب مانند آواز خواندن و رقصیدن، دویدن و بازی، مسابقه می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

 • پیشنهاد ویژه دیگر این است که از تاج‌های فومی زیبا استفاده کنید. می‌توانید تاج‌های فومی را با تعداد بچه‌های دعوت شده روز قبل از مهمانی درست کنید و تعدادی استیکر، ستاره و زرق و برق بخرید و در طول مهمانی تاج‌ها را بین بچه‌ها تقسیم کنید.
 • می‌توانید به هر کودک یک دفترچه نقاشی، قلمو و رنگ بدهید و از آن‌ها بخواهید مسابقه نقاشی بدهند. به آن‌ها بگویید که بهترین نقاشی در خانه به دیوار آویزان می‌شود و یک جایزه زیبا نیز به برنده اهدا خواهد شد.
 • می‌توانید گوشه شیرینی را با گل، بادکنک‌های رنگی شاد و روبان‌های ساتن تزئین کنید و عکس‌های فرزند تولد خود را به تنهایی و یا با دوستانش به دیوار آویزان کنید.
 • در حالی که میز را مرتب کرده‌اید، کیک اصلی را در وسط قرار بدهید. شیرینی‌ها، تنقلات، جعبه‌های آب نبات و نوشیدنی‌ها را نیز در اطراف کیک توزیع کنید.
  گوشه‌ای را برای بازی کودکانی که به جشن تولد دختر بچه خود دعوت کرده‌اید اختصاص بدهید. مطمئن شوید که بازی‌ها از تنوع کافی برخوردار باشند و هر کودک بتواند خود را سرگرم کند.
 • گوشه‌ای را در خانه برای عکاسی آماده کنید. جایی که می‌توانید تعدادی از کارهای هنری کودکان را که در ابتدای مهمانی تکمیل کرده‌اند، در آن قرار دهید. می‌توانید از همان روز یک قاب مخصوص مثلاً از پر یا کاغذهای فومی تهیه کنید و عکس‌های تولد کودک خود را در آن قرار دهید.
 • برای کودک شما خوب است که در آن روز لباس متفاوتی بپوشد، مثلاً لباس‌های فانتزی. می‌توانید برای جشن تولد دختربچه خود، لباس‌های بچگانه مورد علاقه او را خریداری نمایید؛ مانند لباس‌هایی که دارای تصاویر حیوانات، ابرقهرمانان و پری هستند.

در پایان پس از آواز خواندن، رقصیدن و فوت شمع‌ها، انواع شیرینی و کیک‌های دوست داشتنی کودکان و همچنین کیک اصلی تولد را به همراه آب میوه‌ها و نوشابه‌های طبیعی بین بچه‌ها تقسیم کنید.

پیشنهاد برای محل برگزاری جشن تولد کودکان در تهران

پیشنهاد برای برگزاری جشن تولد کودکان بیرون از خانه

سالن‌ها و مراکز متعددی در تهران هستند که به طور ویژه به برپایی مراسم جشن تولد کودکان متمرکز هستند. در این بین سالن ستارگان الهیه جایگاه ویژه‌ای دارد. آن‌ها قبل از شروع مهمانی تمامی تدارکات لازم را در نظر می‌گیرند از وسایل لازم مانند گل و شمع و بادکنک به روش‌های جذاب و متمایز گرفته تا هماهنگ کردن صندلی‌ها و میزها و پوشاندن آن‌ها با روکش‌های مناسب. همه چیز به‌گونه‌ای هنری و با خلاقیت بی‌نظیر طراحی می‌شود تا لحظات فراموش نشدنی را در کنار عزیزانتان سپری کنید. اگر به دنبال یافتن مجموعه‌ای خلاق و هنرمند هستید که بتواند اوقات بسیار زیبایی را برای شما فراهم سازد و کودک شما را شاد و خوشحال کند، پیشنهاد می‌کنیم به مجموعه بالونیا سر بزنید.

پیشنهاد برای برگزاری شادتر جشن تولد کودکان

بچه‌ها دنیای زیبا و قشنگی دارند، چیزهای کوچک همانند یک کیک ساده، شمع، بادکنک‌ و… دنیای کودکانه آنها را پر از شادی می‌کند و آنها را به وجد می‌آورد.‌ بنابراین اگر می‌خواهید برای فرزند پسر یا دخترتان تولد بگیرد، سعی کنید تا می‌توانید جشن آنها را شاد نمایید تا خاطره این جشن در قلب و ذهنشان همیشه ثبت شود. چند پیشنهاد برای برگزاری شادتر جشن تولد کودکان به قرار زیر است:

 • استفاده از برف شادی: بهترین پیشنهاد برای شاد کردن فضای جشن تولد، استفاده از برف شادی و توپ‌های کاغذی است، این کارهای به ظاهر کوچک هیجان بالایی به مراسم تولد بچه‌ها می‌بخشد و حال و هوای جشن آنها را باصفاتر می‌کند.
 • استفاده از ریسه‌های رنگی: ریسه‌ها با چراغ‌های رنگی‌شان فضای با نورپردازی فوق‌العاده به جشن تولد می‌بخشند، بخصوص اگر ریسه‌ها به صورت چشمک زن باشند، حال و هوای جشن تولد را پرانرژی و خاص‌تر می‌کنند.
 • پخش موزیک مطابق سلیقه کودک: موزیک روز تولد را بر حسب علایق کودکتان انتخاب کنید، بنابراین از موسیقی‌های در این روز استفاده کنید که کودکتان از شنیدنش خرسند می‌شود و آنها را دوست دارد.
 • دعوت همسالان و دوستان کودکتان: پیش‌ترها جشن تولد کودکتان را خصوصی می‌گرفتید! امسال برای شادتر کردن جشن تولدش به فکر دعوت دوستانش باشید. بچه‌ها در کنار همدیگر هستند که رشد می‌کنند و تعامل می‌یابند، بنابراین در جشن تولد نیز کنار همسالانش هیجان و خوشحالی بیشتری را تجربه می‌کند.
 • استفاده از تم تولد: کودکتان کدام شخصیت کارتونی را بیشتر دوست دارد، برای جذابیت و خوشحالی بیشتر او تم تولد را بر اساس این شخصیت کارتونی انتخاب کنید تا از جشن تولدش بی‌نهایت لذت ببرد.
 • تزیین اتاق کودک: تا می‌توانید با کاغذهای رنگی و بادکنک‌های تولدت مبارک، دیوار اتاق کودکتان را مزین کنید، قطعا کودکتان با مشاهده شور و شوق شما و جذابیت اتاقش خوشحال می‌شود و اعتماد به نفسش بالاتر می‌رود.

جمع بندی

پیشنهاد برای برگزاری جشن تولد کودکان همیشه و همه‌جا جذاب بوده و راهی است برای سپری کردن اوقات خوش در کنار عزیزان. با این حال حواستان به این نکته باشد که جشن تولد در خانه یا حتی در سالن‌های مخصوص تولد کودکان همراه با فاصله‌گذاری اجتماعی باشد. انتخاب یک سالن مناسب که پروتکل بهداشتی را رعایت کند می‌تواند یک پیشنهاد عالی برای برگزاری جشن تولد کودکان باشد. مجموعه بالونیا با در نظر گرفتن فاصله اجتماعی، ترتیب یک جشن عالی را برای کودکان شما خواهد داد. علاوه بر آن توجه به ایده‌های غذایی جشن تولد کودکان نیز موضوع مهمی است که باید به آن توجه شود.

بهتر است غذاها به شکلی ارائه شوند که توجه کودکان را به خود جلب کند، مانند آب میوه‌های رنگارنگ و مجموعه ظروف ژله در رنگ‌ها و طعم‌های مختلف، بستنی، دونات‌های رنگارنگ، کاپ کیک‌های رنگارنگ با اشکال مختلف. کیک مهم‌ترین عنصر یک جشن تولد است و برای همیشه در خاطره کودک شما باقی خواهد ماند، پس مطمئن شوید که در رنگ‌های جذاب و شکل بدیع تهیه شود. هرچقدر توجه و اهتمام شما به برپایی جشن تولد بیشتر باشد به همان نسبت خاطره زیباتری را برای کودک خود خواهید ساخت.

سوالات متداول شما عزیزان

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

ارتباط با مشاوران بالونیا

مشاوران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *