کاردستی با بادکنک

ساخت کاردستی با بادکنک

بادکنک‌ها یکی از پراستفاده‌ترین وسایلی می‌باشند که جهت سرگرمی و تزیین مهمانی‌ها و مراسمات تولد از آن‌ها استفاده می‌شود. بسیاری از والدین برای آن که کودکان خلاقی پرورش دهند، آن‌ها را به ساخت کاردستی تشویق می‌کنند یا شرایطی را مهیا می‌سازند تا با ساخت کاردستی سرگرم شوند. یکی از پرکاربردترین وسایل اولیه جهت ساخت کاردستی، بادکنک‌ها می‌باشند. درست کردن انواع کاردستی بادکنک بسیار جذاب و خلاقانه است و کودکان تا ساعت‌ها با آن‌ها مشغول می‌شوند.  به همین دلیل در این مقاله به بیان ایده‌های متنوعی جهت ساخت کاردستی با بادکنک برای کودکان می‌پردازیم.

ایده های کاردستی با بادکنک برای کودکان

بچه‌ها بازی کردن با وسایل و کاردستی‌های که خود ساخته‌اند را بسیار دوست دارند. والدین باید بدانند جهت سرگرم نمودن کودکان نیاز به وسایل و اسباب‌بازی‌ها گران قیمت نیست، بادکنک بازی از جمله بازی‌های است که نیاز به هزینه زیادی ندارد و بچه‌ها را هم سرگرم می‌کند. علاوه بر این می‌توان با کمک بادکنک و وسایل ساده به ساخت کاردستی‌های جذابی پرداخت که موجب تقویت استعدادهای کودک و اعتماد به نفس آن‌ها می‌گردد. در ادامه به بیان ایده‌های جهت ساخت کاردستی با بادکنک برای کودکان می‌پردازیم.

کاردستی با بادکنک و ظرف های آب

کاردستی با بادکنک و آب برای کودکان

وسایل لازم: لیوان یکبارمصرف، بادکنک، رنگ و قلمو، خرده کاغذ یا برچسب ستاره و قیچی

آموزش بازی : ابتدا کودکان به تزیین لیوآن ها با کشیدن اشکال رنگی مختلف می‌پردازند. حال با کمک قیچی ته لیوان را باید ببرند. اکنون بادکنک را باز کرده و سر آن را قیچی نموده، ته بادکنک را هم باید گره بزنند، حال باید ته لیوان را داخل بادکنک قرار دهند. لیوان بادکنکی کودک شما حاضر شد، می‌توان در داخل آن خرده‌های کاغذ و ستاره‌های تزیینی بگذارمد، سپس ته بادکنک را بکشند تا خرده‌های درون لیوان به هوا پرتاپ شوند. بکارگیری این لیوان در مراسم‌های جشن تولد یا در خانه بازی کودک اوقات سرگرم کننده برای بچه‌ها ایجاد می‌کند. حتی می‌توان در تابستان در داخل لیوان بادکنکی آب ریخت و در فضای باز به انجام یک بازی هیجان‌انگیز با این لیوآن ها پرداخت.

کاردستی حلقه گل تولد با بادکنک

وسایل لازم: حلقه متوسط، چسب، تعداد زیادی بادکنک‌های رنگارنگ

آموزش بازی : کودکان می‌توانند جهت حضور در مهمانی‌های تولد دوستان یا تولد خود با استفاده از بادکنک‌های رنگارنگ حلقه‌های تولد زیبا و فوق‌العاده‌ای درست کنند. از آنجایی که این حلقه‌ها، از بادکنک‌های رنگی زیادی برخوردارند برای کودکان بسیار جذاب هستند. برای ساخت این کاردستی مقداری بادکنک را با کمک چسب به حلقه بچسبانید، حلقه بادکنکی شما اکنون آماده شده است، آن را بر سر بگذارید و همچون پرنسسی شاد در جشن تولد بدرخشید.

کاردستی بادکنک و ساخت میوه

کاردستی مرغ بادکنکی

وسایل لازم: بادکنک معمولی، کاغذ رنگی، چسب، قیچی، نوار

آموزش بازی : می‌توان کودکان را تشویق کرد تا به جای خرید بادکنک‌های شکل‌دار گران‌قیمت، خود به ساخت این بادکنک‌ها بپردازند. مثلاً برای ساخت مرغ بادکنکی کافیست بر روی کاغذ رنگی دو بال، دم، خال‌های رنگی، نوک و… را نقاشی کرد، سپس با کمک قیچی به در آوردن این اشکال پرداخت. اکنون بادکنک را باد کرده و با کمک چسب این اشکال را روی بادکنک چسباند، مرغ بادکنکی شما آماده است.

کاردستی بالن بادکنکی

وسایل لازم: نی نوشیدنی، بادکنک، لیوان یکبار مصرف پلاستیکی، چسب

آموزش بازی : برای ساخت این بالن با بادکنک، ابتدا با کمک برچسب‌های رنگارنگ یا رنگ‌های جذاب لیوان پلاستیکی را تزیین کنید. حال سه نی را با فاصله درون لیوان بچسبانید، اکنون ابتدای نی‌های نوشیدنی بالاتر از سر لیوان قرار گرفته‌اند، دقیقاً مثل سبد یک بالن واقعی! بادکنک را به خوبی باد کرده و آن را به سر نی‌ها بچسبانید. بالن شما کامل شد، این بالن به خوبی در هوا شناور می‌گردد. ساخت این کاردستی با بادکنک برای مدرسه موجب می‌شود تا کودکان به خوبی با انرژی باد آشنا شوند.

کاردستی بستنی قیفی بادکنکی

وسایل لازم: کاغذ رنگی طرح‌دار، بادکنک، چسب، پارچه تزئینی، خرده کاغذهای رنگی، منگنه

آموزش بازی : ابتدا کاغذ رنگی طرح دار را به صورت قیف در آورده و برش بزنید، اکنون لبه‌های کاغذ را روی هم قرار داده و منگه کنید و سپس آن‌ها را به خوبی بچسبانید. حالا پارچه تزیینی دو تا دور سر قیف چسب کنید، اکنون بادکنک را تا اندازه مناسبی باد کرده و در ورودی قیف بچسبانید، خرده‌های رنگارنگ کاغذ را روی بادکنک ریخته و چسب کنید. اکنون بادکنک قیفی حاضر شد.

کاردستی با بادکنک و ساخت بستنی قیفی

کاردستی با بادکنک و آب

کودکان با استفاده از بادکنک و آب می‌توانند به ساخت کاردستی‌های جذابی بپردازند و ساعت‌ها با آن‌ها سرگرم شوند. در ادامه برخی از این کاردستی‌ها را بیان می‌کنیم:

گوی اکلیلی با بادکنک

وسایل لازم: دو بادکنک، آب، پولک‌های اکلیل

آموزش بازی :ابتدا بر سطح یکی از بادکنک‌ها با قیچی دایره‌های متوسط ایجاد کنید، حال بادکنک دوم را داخل بادکنک اول قرار دهید، پولک‌های اکلیلی را درون بادکنک دوم ریخته و مقداری آب به آن اضافه کنید تا حجم بادکنک پر گردد، اکنون در بادکنک‌ها را به خوبی گره بزنید. کاردستی بادکنک و آب آماده شد، زمانی که بر هر سمت بادکنک فشار آورده می‌شود، یک گوی آبی و اکلیلی از یکی از سوراخ‌های بادکنک بیرون می‌آید که موجب هیجان و لذت بچه‌ها خواهد شد.

بمب آب با بادکنک

وسایل لازم: تعداد نی، کش، تعدادی بادکنک.

آموزش بازی : ابتدا تعداد زیادی نی را با کش به بادکنک‌های همرنگ یا رنگارنگ وصل کنید، نی‌ها را به سر بطری متصل نمایید و سپس سر بطری را به شیر آب وصل کنید. اکنون شیر آب را باز کرده، می‌بینید که بادکنک‌ها پر از آب می‌شونپ، زمانی که همه ظرفیت بادکنک‌ها از آب پر شد، بادکنک‌ها یک به یک از نی جدا می‌گردند. اکنون تعداد زیادی بادکنک آب شده در اندازه برابر دارید که صحنه جذابی برای کودکان ایجاد می‌کند.

کاردستی با بادکنک سوراخ

 کاردستی با بادکنک برای مدرسه

بچه‌ها باید بدانند از وسایل دور ریختنی نیز می‌توان استفاده کرد. مثلاً تصور کنید بادکنک کودک شما سوراخ شده باشد، احتمالاً به این فکر می‌کنید که این بادکنک دیگر به هیچ دردی نمی‌خورد، اما برعکس کودک شما می‌تواند یک  کاردستی با بادکنک سوراخ بسازید و نهایت استفاده را از آن ببرد.

کاردستی دستنبد بادکنکی

وسایل لازم: کش، مداد، تعدادی بادکنک رنگی سوراخ شده

آموزش بازی : دستبندها از جمله اکسسوری‌های جذابی هستند که دختر بچه‌ها دوست دارند به هنگام بازی یا رفتن به مهمانی‌ها آن‌ها را بر دست خود ببندند. به اندازه دست کودک باید کش را ببرید، سپس یک طرف آن را به مداد متصل کنید. اکنون بادکنک‌ها را به تکه‌های کوچک تقسیم نماید، حالا تکه‌های بادکنک را یکی یکی داخل کش بیندازید و آن‌ها را جمع کنید تا حسابی فشرده شوند، کار را آنقدر ادامه دهید تا تمام طول کش پر از تکه‌های بادکنک رنگی گردد. حال مقداری از بادکنک‌ها را خالی کرده و طرف دیگر کش که به مداد وصل بود را آزاد نموده و دو طرف کش را به هم ببندید. دستنبد بادکنکی آماده استفاده است.

ساخت میوه‌های تزئینی بادکنکی

انواع کاردستی با بادکنک برای مدرسه

وسایل لازم: بادکنک سوراخ شده، فوم سبز رنگی، سیم، قیچی، پنبه

آموزش بازی : می‌توان با استفاده از بادکنک‌های رنگی سوراخ شده به ساخت میوه‌های تزیینی پرداخت. مثلاً برای تهیه یک سیب بادکنکی می‌توان کش بالایی بادکنک قرمز رنگی را با قیچی جدا کرد، سپس درون بادکنک را با پنبه پر نمود. می‌توان با استفاده از فوم رنگی سبز رنگ، برگ‌های کوچکی برای سیب ایجاد نمود. سپس به اندازه یک دایره کوچک فوم سبز را جدا کنید و توسط سیمی از وسط بادکنک رد کرده تا انتهای سیب مشخص شود و آن را از وسط پنبه‌های داخل بادکنک عبور داده تا از سوی دیگر سیب رد شود و بتوان برگ‌های سبز درست شده را به آن متصل کرد، اکنون با استفاده از نوار چسب قهوه‌ای قسمت مشخص سیم را بپوشانید. سیب بادکنکی قرمز رنگ آماده است.

با بادکنک چی میشه درست کرد؟

یکی از سرگرمی‌ها و علایق کودکان درست کردن وسایل و اسباب‌بازی‌های دست‌ساز می‌باشد. یکی از پرکاربردترین وسایلی که می‌توان از طریق آن به ساخت انواع کاردستی با بادکنک پرداخت بادکنک می‌باشد. ما در بالا طریقه ساخت برخی از کاردستی‌های بادکنکی را بیان کردیم. در ادامه به نمایش تصاویر برخی از جالب‌ترین کاردستی‌های بادکنکی دیگر می‌پردازیم.

جمع بندی

بی‌شک ساخت کاردستی با انواع بادکنک‌ها برای همه کودکان جذاب است، از این رو بسیاری از آن‌ها از ساخت چنین وسایلی لذت می‌برند. بنابراین والدین می‌توانند در خانه و مربیان در مهدکودک‌ها، خانه بازی و… الگوهای مختلف و ساده‌ای از طرز ساخت کاردستی بادکنکی به کودک نشان دهند، سپس وسایل لازم و ساده را در اختیار او بگذارند تا کودک نیز مطابق با الگوهای موجود به ساخت انواع کاردستی‌ها با بادکنک‌های سالم و سوراخ بپردازد. این کار موجب تقویت مهارت دیداری کودک می‌گردد، همچنین به پرورش استعدادهای و خلاقیت‌های درونی کودک کمک می‌کند.

سوالات متداول شما عزیزان

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

ارتباط با مشاوران بالونیا

مشاوران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *